BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
Dekorasyonda kullandığımız her rengin ayrı bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz?

Enerji için parlak kırmızı
Parlak kırmızı, enerji verir ve moralinizi yükseltir. Bu renk, tahrik edici bir özelliğe de sahiptir. Kırmızının bu tonu aynı zamanda cesaret ve korkusuzluğu da temsil eder. Kendinize olan güveninizin ortaya çıkmasını istediğinizde parlak kırmızı kıyafetler giyebilirsiniz. Ancak çok fazla kırmızı renk kullanmak sizi heyecanlı ve tedirgin yapabilir. Kırmızı rengi evinizde çerçevelerde, sehpalarda ve tabaklarda kullanabilirsiniz.
 
Sakinlik için açık mavi
Mavi, huzur ve barışın rengidir. Açık mavi, eve ve ilişkilere dinginlik getirir. Açık mavi kıyafetler giymek, agresifliği ve anlaşmazlıkları ortadan kaldırır. Açık mavi rengi evinizin tavanlarında ya da yatak başlığınızda kullanabilirsiniz
 
Dinlenmek için turkuaz
Turkuaz rengi güvenden ilham alır. Bu rengi rahatlamaya ihtiyaç duyduğunuz anlarda kullanabilirsiniz. Uyumakta zorluk çektiğiniz gecelerde ya da meditasyon yaparken turkuaz renkli kıyafetler giyebilirsiniz. Turkuazı uyku maskesi ve yorgan gibi eşyaların yanı sıra , zemin renginde de kullanabilirsiniz.
 
Konsantrasyon için sarı
Sarı, odaklanmayı sağlar. Sarı renk, zihinsel beceri ve zekayı artırması ile bilinir. Düşünceleri açığa çıkarır ve iletişimi kolaylaştırır. Bu rengi kitap ayracı, post-it kağıtları ve kalemlerde kullanabilirsiniz.  
 
Duygusallık için koyu kırmızı
Koyu kırmızı tutkudan ilham alır ve libidoyu yükseltir. Koyu kırmızıyı kendinizi ve duygularınızı ifade etmekte zorlandığınızda kullanabilirsiniz. Bu tutku dolu renk hayatı tam yaşamanızı ve vücudunuzu sevmenizi size hatırlatır. Koyu kırmızıyı koltuklarda, berjerlerde ya da abajurlarda kullanabilirsiniz. 
 
Zenginlik ve sağlık için yeşil
Yeşil renk, bolluğu ve bereketi temsil eder. Doğadaki birincil renk, hayatın zenginliklerine karşılık gelir. Yeşil renk, yeteneklerinizin ortaya çıkmasına yardım eder. Yeşilin tonlarını sandalye, dış kapı ve çek defterlerinde kullanabilirsiniz. Yeşil aynı zamanda şifalı bir renk olarak bilinir.
Kendinizi yenilemek, duygusal ve fiziksel sağlığınızı desteklemek için yeşili kullanabilirsiniz. Banyo havlusu, kase ve tencerelerinizi bu renkte seçebilirsiniz.  
 
 
 
Pro WEB